موبایل فوم آتش نشانی

 

کف ساز متحرک ( موبایل فوم )

mobil foam unit

مشخصات فنی کلی:

دستگاه موبایل فوم یک واحد مستقل کف ساز می باشد که به طور اختصاصی برای بکارگیری سریع پوشش مواد شیمیایی قابل احتراق ریخته شده و یا در اطفای حریق مایعات قابل اشتعال نیز استفاده می شود.

این دستگاه استاندارد شامل قطعات زیر می باشد :

  • ظرفیت :۱۲۰ و ۱۴۰ لیتر
  • مناسب جهت انواع کف های شیمیایی

با نازل و کف پاش و اینداکتور به همراه دو حلقه شیلنگ برزنتی با اتصالات مربوطه

تعریفی از دستگاه اطفای حریق موبایل فوم

موبایل فوم به منظور ارائه توان خدمات ایمنی و آتش نشانی با فوم و با قابلیت جابجایی آسان به دلیل وجود چرخ های روان در زیر دستگاه برای مناطق حساس و پرخطر گوناگونی که مایعات قابل اشتعال در آن نقاط وجود دارد طراحی شده است.دستگاه موبایل فوم آتش نشانی شامل یک ارابه با قدرت مانور بالاست که مخزنی از جنس فایبرگلاس روی آن نصب می باشد و شامل یک محفظه نگهداری یک حلقه شیلنگ ۲۰ متری  ، یک اینداکتور با شیر اندازه گیری و یک شیلنگ برزنتی آتش نشانی نیز هستو قابلیت انتخاب بین چند نازل فوم وجود دارد.

بکار انداختن این دستگاه موبایل فوم بسیار سهل و آسان است ، دستگاه را به منبع آب وصل کرده ، جریان آب را برقرار ساخته و در صورت نیاز شیر اندازه گیری را تنظیم می کنیم.سپس جریان فوم از نازل را هدایت می کنیم.

موبایل فوم به راحتی می تواند توسط اشخاص و حتی یک نفر حمل شود و به کار گرفته شود . این دستگاه اطفای حریق در طیف وسیعی از فشار آب فوم خاموش کننده آتش را تامین می کند.

کاربری سیستم کف ساز متحرک

آسانی در کار و حمل و جابجایی موبایل فوم با توانایی مطلوب جهت اطفای حریق پمپ بنزین ها ، فرودگاه ها ، موتورخانه کشتی ها ، انبار های روغن و پایانه های نکهداری مواد قابل اشتعال و شوفاژ خانه ها ، شرکت های نفت و گاز و پتروشیمی و … به کار گرفته می شود.با توجه به این که این سیستم کوچک اطفای حریق با آب سر و کار دارد بنابراین یک منبع آب قوی برای اتصال به این دستگاه مورد نیاز است .

موبایل فوم آتش نشانی برای انواع فوم های  آتش نشانی موجود در بازار مناسب بوده و این دستگاه با استفاده از اینداکتور مناسب و قوی با دبی ۲۲۵ لیتر در دقیقه در فشار ۵ اتمسفر با یک مخزن ۱۲۰ لیتری امکان ایجاد کف مرغوب آتش نشانی را به مدت ۲۵ دقیقه دارا است.مخزن این سیستم در حین عمیلیات اطفای حریق قابلیت براحتی پر شدن مجدد را دارد که این مزیتی است برای مدت زمان کارکرد این دستگاه و سرعت بخشیدن در امر اطفاء .

در جایگاه سوخت گیری اگر از موبایل فوم استفاده شود در نتیجه هنگام بروز آتش سوزی خطرات کمتری آن مکان را تهدید میکند و تا زمانی که ماشین های آتش نشانی به محل برسند با موبایل فوم آتش نشانی می توان حریق را کنترل نمود.

فوم موبایل یا همان موبایل فوم آتش نشانی (MOBILE FOAM )

از نظر ارگونومیک و مطابق با استاندارد های دقیق DF130 به سادگی با هر منبع تغذیه ی تحت فشاری قابل اتصال است و قادر است بیش از ۲۰ دقیقه فوم خالص کم انبساط تولید نماید.مناسب برای استفاده در انواع کف ، تخلیه فوم خاموش کننده از طریق یک لوله انشعاب فوم انجام میپذیرد.موبایل فوم در رنگ نارنجی بین المللی یا زرد تولید می شوند.